Az eredeti NIS Irányelvet 2016-ban fogadták el, és célja az volt, hogy javítsa az EU általános kiberbiztonsági képességeit, növelje a kritikus infrastruktúra és szolgáltatások ellenálló képességét az uniós tagállamokban. A tagállamoknak nemzeti stratégiákat kellett kidolgozniuk, és hatóságokat kellett létrehozniuk a kiberbiztonsági felkészültség és válasz biztosítása érdekében. A keretrendszert a közösségi szakértők folyamatosan fejlesztik és aktualizálják, jelenleg a NIS2 – es verzió az irányadó és ezt vette át Magyaroszág is a kiberbiztonsági kockázatok csökkentése céljából.
A hazai gyakorlatban jogszabály, illetve kormányrendelet is született arról, hogy pontosan mely szervezeteknek milyen intézkedéseket kell hoznia, illetve milyen szabályokat kell betartania az irányelvnek való megfelelés érdekében.
Mivel az érintett cégeknek kötelező szerződni auditálásra, ezért fontos, hogy az audit időpontjáig fel tudjanak készülni erre a kihívásra.
A NIS2 piacon a legtöbb cég az IT környzet felkészítésében rendelkezik tapasztalatottkal, azonban a cégcsportunkban elérhető több mint 30 éves OT tapasztalat biztosítja, hogy az OT hálózat felkészítése is probléma mentesen tud lezajlani.
Kiket érint a NIS2?
Mire terjed ki a NIS2, pontosan milyen kritériumoknak kell megfelelni?
Milyen intézkedéseket ír elő a gyakorlatban a NIS2?
Mik a fontos határidők?
Hogyan ellenőrzik a megfelelést?
Hogyan készítsem fel a céget az auditra?
Ezekben és más kérdésekben segítünk tisztán látni, elvégezzük a szükséges feladatokat a megfelelésre történő felkészülés, az intézkedések kidolgozása és bevezetése, valamint az audit előkészítés tárgykörében.