MES rendszerek kiépítése

Az MES rendszerek kulcsszerepet játszanak a modern gyártásban azáltal, hogy hidat képeznek a magas szintű üzleti rendszerek és a gyártási operációs tevékenységek között. Megadják és optimalizálják a szükséges eszközöket és információkat a gyártási folyamat minden aspektusának kezeléséhez és optimalizálásához, a nyersanyagbeviteltől a késztermékig. A MES bevezetésével a vállalatok a gyártásukba tudják implementálni akár az AI adta előnyöket is amivel nagyobb hatékonyságot, jobb minőséget és rugalmasabb termelési környezetet érhetnek el, növelve versenyképességüket és jövedelmezőségüket.

Az InnovAIse csapata a specifikus igények, illetve a Zelemo Holding tagvállalataként rendelkezésére álló több, mint 30 éves tapasztalata alapján megtervezi és megvalósítja az optimális MES rendszert, amely tartalmazhat személyre szabott “dobozos” szoftver megoldásokat, továbbá egyedileg fejlesztett elemeket egyránt. A cél minden esetben a bekerülési költség és az elérhető eredmény optimumának elérése. A MES rendszerek összetettségük miatt átszövik a teljes termelési folyamatot, így az általuk hozott hatékonyság javulás minden területen megjelenik:

1. Termelésirányítás

Ütemezés:
Az MES rendszerek segítenek a gyártási megrendelések ütemezésében és kezelésében, biztosítva, hogy a gyártási folyamatok optimalizáltak legyenek a hatékonyság és a teljesítmény szempontjából.

Erőforrás-elosztás:
Erőforrások, beleértve a gépek, eszközök és személyzet elosztása és kezelése a termelékenység maximalizálása és az állásidő minimalizálása érdekében.

Integráció:
Különféle típusú termelő eszközök gyártói rendszerei egységbe integrálhatók, ami nagy mértékben javítja az átláthatóságot és gyorsítja a kezelést. 
 

2. Minőségirányítás

Valós idejű megfigyelés:
A gyártási folyamatok folyamatos megfigyelése és az ehhez kapcsolt riasztások azonnali beavatkozásra adnak lehetőséget probléma esetén, csökkentve a hibás termékek mennyiségét

Nyomon követhetőség:
Az anyagok és termékek monitorozása, a gyártási folyamat során keletkező adatok archiválása teljes későbbi nyomon követhetőséget biztosít és a minőségellenőrzés elősegítése érdekében.


3. Teljesítményelemzés

Adatgyűjtés:
A gyártási folyamat különböző szakaszaiból származó adatok automatikus gyűjtése egyszerű betekintést nyújt a termelési teljesítménybe.

Elemzés:
A termelési adatok elemzése, a különféle trendek vizsgálata segít a hatékonysági problémák és fejlesztési lehetőségek azonosításában.
 

4. Készletgazdálkodás

Nyomon követés:
A nyersanyagok, félkész termékek és késztermékek készletének valós idejű nyomon követése az optimális készletszint biztosítását nagyban támogatja

Just-In-Time (JIT) Gyártás:
A JIT gyártási folyamatokhoz szükséges dinamikával biztosítanak a MES rendszerek pontos készlet, illetve hulladékgazdálkodási adatokat.


5. Megfelelőség és Jelentéskészítés

Szabályozási Megfelelés:
A gyártási folyamatok iparági előírásoknak és szabványoknak való megfeleltetésében a MES adatkezelési logikája, adatvédelmi és adat továbbítási technológiája hatalmas segítség.

Jelentéskészítés:
A rendszerből részletes jelentések készíthetők a belső és külső érintettek, beleértve a szabályozó hatóságokat is.

6. Karbantartáskezelés

Megelőző Karbantartás:
A karbantartási tevékenységek ütemezése és nyomon követése a géphibák megelőzése és a gépek élettartamának meghosszabbítása érdekében.

Állásidő Elemzés:
A leállást előidéző események elemzése, a gyökér okok azonosítása és a javító intézkedések végrehajtása érdekében.

Fordulj hozzánk bizalommal!

  • Cím: 1097 Budapest, Könyves Kálmán Krt. 12-14.
  • Telefonszám: +36 20 548 1181 - kereskedelem
  • +36 20 951 6368 - pénzügy